Klubber og organisationer:

  Dansk Karmann Ghia Klub http://www.karmannghia.dk
  Veteran VW Klubben Norge http://www.vvwklubb.no
  VW Historiska Klubben Sverige http://www.vwhk.se
  Svenska VW-Veteranerna http://www.svwv.se
  Finnish VW Association http://www.suomenvolkkariyhdistys.fi
  Motorhistorisk Samråd http://www.motorhistorisk.dk

 

Forums:

  VWnettet http://www.vwnettet.dk
  BugNet http://www.bugnet.de
  BugBus http://www.bugbus.net
    The Samba http://www.thesamba.com
  Typ 15 http://www.typ15.com/de

 

Diverse:

  Autostadt http://autostadt.de
  Veteran Posten http://www.veteranposten.dk
  Forlaget Motorploven http://motorploven.dk
  Love Bug Fans http://www.lovebugfans.com
  Mulles VW billeder http://mullesvw.dk/
  Was anders wurde http://www.vwoldtimerfreunde-kl.de/

 

Biler:

  Den Blå Avis http://www.dba.dk
  Bilbasen http://www.bilbasen.dk
  Mobile http://www.mobile.de
  Auto Scout http://www.autoscout24.de
  ebay http://www.ebay. de
  Blocket http://www.blocket.se
  Finn http://www.finn.no
  Kieft en Klok http://www.kieftenklok.nl

 

Reservedele:

  Den Blå Avis http://www.dba.dk
  Specialværkstedet v/Jan Koed http://www.vw-veteranklub.dk/jankoed/
  Classic VW Parts http://www.classicvwparts.dk
  Kit og Buggy Service http://www.kitogbuggyservice.dk
  Bug Service http://www.bugservice.dk
  Stormclip http://stormclip.dk/
  AutoCraft Engineering http://www.autocrafteng.co.uk
  Wolfparts http://www.wolfparts.com
  Münchener Oldtimer Reifen http://www.oldtimer-reifen.com
  CTV Trading http://www.ctv-trading.dk
  Nielsen Auto (Forhandler bl.a. dæk) http://www.clausogson.dk
  Kevermagazijn http://www.kevermagazijn.nl
  Himmelservice http://www.himmelservice.de
  Classic Parts http://www.vw-classicparts.de
  KäferLand http://www.kaeferland-shop.de
  Peter Ebeling http://www.peter-ebeling.de
  Volkswarenhaus http://www.volkswarenhaus.de
  VW-Teile http://www.vw-teile.de
  Custom Speed Parts http://www.csp-shop.de
  West Coast Metric http://www.westcoastmetric.com
  Wolfsburg West http://www.wolfsburgwest.com
  Kaefer Nostalgie http://kaefer-nostalgie.com
  Follet Motors http://www.follettmotors.com

 

Videoklip:

- Husk de fleste videoklip kan forstørres op i fuld skærmstørrelse.
VW Beetle documentary Classic Wheels  1,  2,  3
VW reklamefilm 1939 med VW 38/16 (hvis motor nu kommer i Grundmanns VW 38/06)
Volkswagen demonstration i Sverige, tidlig 1949
Smalfilm med 1958 VW Karmann Ghia Cabriolet
Zwitter reklamefilm
Herbie Days at Disney 2000
Australsk VW dokumentar "The shape og Quality"  1,  2,  3
UPTV Volkswagen History  1,  2,  3,  4,  5
Hitlers Car
Volkswagen-Geschichten
VW Beetle History  1,  2,  3,  4,  5
Kleiner Wagen - grosse Liebe  1,  2,  3,  4,  5,  6,  7